Nie jesteśmy wytrwali i dlatego nie zarabiamy zbyt wiele

zdj. Komputer Świat

Dlaczego człowiek jest taki oporny w planowaniu i niekonsekwentny w swoich działaniach mimo że doskonale zdaje sobie sprawę z efektów swoich działań. I tak na przykład, obie te wady jeśli wystąpią w pracy, szczególnie w prowadzeniu firmy, możemy być pewni, że lada moment nie pozyskamy żadnego klienta i przy tym zaczniemy tracić obecnych.

Nawet pisząc ten post mam wrażenie, że stracę klienta” – myśli sobie nowy bloger, który jeszcze nie jest popularny i wie o tym z opowieści innych doświadczonych blogerów, że albo tą popularność osiągnie lecz minie nawet kilka lat pracy albo w ogóle nie będzie „celebrytą”, bo po prostu do tego nie nadaje się. No ale fakt jest jeden – żeby się przekonać trzeba próbować – inaczej nie dowiemy się i za pewien czas, będziemy sobie zarzucać, że nie podjęliśmy się tego zadania. Lepiej nawet po kilku miesiącach żmudnej pracy nad swoim blogiem, zrezygnować z uwagi na brak zainteresowania, nie spekulować i ciągle szukać innych zajęć, bo nie wiadomo czy to co robię przynosi zyski. Takie podejście nie zmieni się nawet przy innych pracach, bo zawsze zobaczymy ich negatywy.

Warto poczytać o treningu umysłu na poczet sukcesu i motywacji do działania. Być może przydadzą się sposoby NLP albo po prostu zadziałają historie ludzi sukcesu i będziemy silniejsi w działaniach. Takich programów i historii jest w internecie cała masa – warto sobie poczytać, nawet jeśli są one zmyślone. Często te zmyślone to fantazja tych właśnie ludzi, którzy nie wierzą w samych siebie ale mają wybujałą wyobraźnie. My czytelnicy możemy okazać się lepszymi i wdrożyć cudzy pomysł w życie, bo jesteśmy bardziej pracowici i konsekwentni oraz pomysłowi.

To taka krótka anegdota, która przedstawia to jak często rezygnujemy z pracy w tym wypadku – pracy w internecie. Chcemy szybko zarobić, lecz po prostu tak się nie da. No chyba, że mamy szczęście i trafimy na firmę, która oferuje stały zarobek w wypłatach co miesięcznych ale pewnych, bez względu na utargi w internecie. Jednak taka praca zazwyczaj ogranicza nas jedynie do wykonywania zadań nadanych przez tą firmę i mamy małe szanse na większy zarobek oraz rozwój. Cały czas poświęcamy naszemu chlebodawcy. No ale to jeszcze inna kwestia, bo wymaga decyzji – działamy na własną rękę czy pod banderą innej korporacji.

Po co w ogóle ten wpis w Faktach Wieczornych? Przecież to nie żadna informacja bieżąca ani wiadomość!

Ano, bo do diaska czytaliście (jeśli śledzicie nasze artykuły dokładnie), że Fakty Wieczorne to nie tylko wiadomości! Zresztą nie będziemy się powtarzać i przeczytajcie wszystkie nasze informacje od początku powstania Magazynu.

Nara…

Dodaj komentarz