500+ nasz genialny biznes rodzinny. Zmienią sie zasady i zarobimy więcej na dzieciach?

Panna, zdj. Komputer Świat

Mamy XXI wiek i biznes jest powszechny. Właściwie co trzecia osoba na świecie w taki czy inny sposób robi swój biznes. Czy to oficjalnie czy nie, zawsze coś zarabia dodatkowo na własną rękę. Nie trzeba mieć do tego firmy. A w Polsce rozwijamy się pod tym względem jeszcze bardziej niż na Zachodzie chyba. Sam Rząd nam na to pozwala, a wręcz zachęca.

Program 500 +. Jak wiemy to wsparcie rządowe dla rodziców polegające na wypłacaniu co miesiąc 500 złotych na każde dziecko, które nie ukończyło 18 lat. Tak jest teraz. Młodzi ludzie mając takie poparcie, mniej boją się robić dzieci. A Ci co mają smykałkę do interesów, robią ich więcej. To na przykład rodziny, które muszą korzystać MOPS aby wiązać koniec z końcem, upatrują w programu 500+ szansę i robią sobie dzieci. Jest im wtedy łatwiej, pewnie mniej muszą się wyrzekać i te dodatkowe piwo mają.

Rząd postanowił, ze w najbliższym czasie prawdopodobnie zmieni warunki. Rodziny będą musiały przeanalizować czy „inwestować” dalej w rozwój swojego „biznesu” rodzinnego. Kolejne dzieci to przecież nie tylko zarobek ale też kupe pracy i nerwów – coś za coś. Nowy system miałby stanowić, że na pierwsze dziecko byłoby 500 zł, kolejne mniej ale już trzecie i następne więcej niż pierwsze. Przynajmniej tak można zrozumieć plany wicepremiera Morawieckiego, który wstępnie wypowiedział się na temat zmian w programie.

„Zamiast 500 złotych miesięcznie na drugie dziecko przysługiwałoby 300 złotych, ale na trzecie już 700, a na czwarte nawet 1000 zł lub więcej…” – prawda, że można się jeszcze bardziej zastanowić? Specjaliści od biznesów rodzinnych już zacierają ręce, bowiem w przypadku gdy rodzina ma czworo dzieci, to zarobi na czysto 2500 zł a nie jak jest obecnie 2000 zł, co przy dobrze rozplanowanym budżecie i z pomocą MOPS, wszyscy wraz z rodzicami się utrzymają, a ewentualne prace zarobkowe przyniosą czyste wypłaty na luksusy…

A więc wystarczy dobrze planować w rodzinnym interesie.

Dodaj komentarz